Megjelent a GINOP PLUSZ-321-21 III. ütemének pályázati felhívása, ismét pályázhatnak a cégek. A pályázatok benyújtására 2024. június 30-ig van lehetőség.
A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak. A harmadik szakasz a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok munkavállalóinak szóló képzések finanszírozását segíti, különös tekintettel az energiaintenzív ágazatokban foglalkoztatott munkavállalókra.
Pályázók köre
A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be:
Mikro-, kis- és középvállalatok, valamint nagyvállalatok, amely:
- rendelkezik legalább egy lezárt, beszámolóval alátámasztott teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele).
- Egy lezárt, beszámolóval alátámasztott teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel nem rendelkező vállalkozás abban az esetben nyújthat be támogatási kérelmet, amennyiben magas energiaintenzitású termelésben érintett ágazatokban végzi és az alábbi feltételek teljesülnek:
– a magas energiaintenzitású ágazathoz tartozó főtevékenység legkésőbb 2023.07.31-ig bejegyzésre került és
– a munkáltató vállalja, hogy a vállalkozását fenntartja és az eredményesség mérési vizsgálat időpontjában a vállalkozás főtevékenysége továbbra is a magas energiaintenzitású termelésben érintett ágazatba tartozik.
Minden magas energiaintenzitású ágazatban fő tevékenységet végző vállalkozás esetében elvárás, hogy legalább egy zöld átálláshoz kapcsolódó képzést is valósítson meg.
A képzésbe vonható munkavállalókra vonatkozó feltételek:
Mikro-, kis- és középvállalatok esetében legalább 3 fő, míg nagyvállalatok esetében legalább 8 fő képzése szükséges.
Egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség
A maximálisan elszámolható egy főre jutó képzési költség 250 000 forint, ami négy szempont (hátrányos helyzet vagy megváltozott munkaképesség, hátrányos helyzetű régió, kiemelt ágazat, IKT képzések) bármelyikének teljesülése esetében 350 000 forintra növelhető.
Az egy főre jutó képzési költség ezt az összeget meghaladhatja, de maximum 250 000 (növelt esetben 350 000) forint számolható el.
Támogatás összege:
- Mikro-, kis és középvállalkozás esetén: max. 75 millió Ft.
- Nagyvállalat esetén: max. 150 millió Ft.